Firma SPLOT powstała w 2001 roku i stała się liderem w produkcji artykułów pasmanteryjnych. Nasza działalność stanowi przedłużenie i kontynuację tradycji włókienniczej Łodzi.

Szczycimy się dziesiątkami splotów i wzorów zaprojektowanych indywidualnie przez naszych projektantów. Nasze wyroby (w szpulach, motkach, galetkach, krążkach, lagowane) umieszczamy w funkcjonalnych i bezpiecznych w transporcie opakowaniach.

Od początku naszej obecności na rynku opieramy swoją misję na trzech filarach: jakość, innowacja oraz zadowolenie naszych klientów

Rok 2020 to etap w okresie pandemii co przy zdywersyfikowanej produkcji pozwoliło utrzymać miejsca pracy dla ponad 40 zatrudnionych osób.

W latach 2016 – 2019 sprowadziliśmy maszyny tkalnicze typu żakard oraz precyzyjne maszyny firmy Müller. Powiększając park maszynowy do ponad 200 różnego typu urządzeń mamy możliwości wytwarzania szerokiej gamy artykułów pasmanteryjnych.

W roku 2014 rok zaczęliśmy budowę nowych hal produkcyjnych zwiększając powierzchnię do ponad 2500 m kw. co pozwoliło uzyskać przestrzeń do wprowadzenia nowych maszyn. 

W 2010 roku rozpoczęliśmy wymianę maszyn dziewiarskich. Zdecydowaliśmy się na sprowadzenie wyspecjalizowanych maszyn firmy Comez, lidera tego sektora. Wyznaczyło to kolejny, dziewiarski etap. Wdrożenie nowych technologii oznaczało szkolenia pracowników i poszerzanie wiedzy, a obserwacje światowych trendów zaprocentowało pozyskaniem nowych odbiorców. Od 2017 roku jesteśmy stale obecni na zagranicznych rynkach.

W 2005 roku następnym krokiem w rozwoju przedsiębiorstwa był zakup maszyn tkalniczych (krosien) co miało związek z coraz dynamiczniej rozwijającym się rynkiem reklamowym. W naszym zakładzie została opracowana taśma smyczowa pod sublimację w obecnej postaci. Charakteryzuje się ona doskonałą jakością i została doceniona przez naszych odbiorców, gdyż wydrukowane na niej wzory, obrazy czy fotografie stanowią wierne odzwierciedlenie projektów dostarczonych przez ich klientów. Nasze produkty zaczęły pojawiać się na targach i eventach w postaci gadżetów reklamowych.

2002-2004 r. wprowadziliśmy maszyny plecionkarskie i dziewiarskie krajowej produkcji. Zaczęliśmy poszerzać ofertę dla klientów branży obuwniczej. Dostarczaliśmy nie tylko taśmy, ale i sznurówki oraz inne dodatki do coraz większych i liczących się firm obuwniczych. Szczególną uwagę zwracaliśmy na materiały i komponenty używane do wyrobu bardzo wymagających produktów przeznaczonych dla dzieci, co stanowiło większą część naszego asortymentu. 

W 2000 roku powstał pomysł stworzenia firmy dziewiarsko-pasmanteryjnej. Działalność naszej firmy rozpoczęliśmy w 2001 roku w małym lokalu z dwoma maszynami polskiej produkcji i jednym zatrudnionym pracownikiem. Początkowo odbiorcami byli wytwórcy odzieży z podłódzkiego Głuchowa. Odpowiadaliśmy szybko na ich zapotrzebowanie i nabieraliśmy doświadczenia.

Jakość
której gwarancją są najwyższego gatunku przędze i inne komponenty używane do produkcji zapewniające trwałość naszych wyrobów.
Innowacja
towarzyszy nam niezmiennie od pierwszego dnia działalności. Możemy pochwalić się najnowocześniejszym, dostępnym na rynku światowym parkiem maszynowym. Nasi pracownicy systematycznie uczestniczą w szkoleniach z zakresu ich obsługi oraz wdrażaniu nowych technologii.
Zadowolenie naszych klientów
to nasz kolejny priorytet. Gwarantujemy odpowiednie dopasowanie finalnego produktu do indywidualnych potrzeb, a także komunikację z kontrahentami od fazy projektu aż po efekt końcowy.
Previous slide
Next slide